"СЕНСС" 14 Червня, 2021 Коментарів немає

Аналітики намагаються передбачити теми та перебіг зустрічі. Свій прогноз щодо зустрічі президентів Росії та США дав і Голова Керівної Ради СЕНСС Вадим Черниш

То ж про що говоритимуть світові лідери? Які аспекти українського питання можуть бути порушені? Що робити з Північним потоком -2 та чому Путін боїться ракет НАТО? Про це все говорили у підсумковій програмі «Великі новини» на Телеканалі «Прямий» Вадим Черниш та Тарас Березовець.

Ключове з інтерв’ю:

  1. Питаннями на зустрічі будуть регіональні конфлікти, наприклад, Сирія, позиція по Ірану, по розташуванню протиракетної оборони. Тут може бути згадана і Україна як елемент стратегічної стабільності.
  2. Кіберможливості теж можуть бути одним з питань, особливо враховуючи те як напередодні РФ демонструвала нібито кібератаки
  3. Обидва президенти зацікавлені в тому, щоб встановити комунікацію неполітичного рівня, при цьому політичні заяви можуть залишатись холодними чи навіть ворожими. І країни G7, і Байден повідомляють, що будуть співпрацювати з РФ в тих сферах, в яких зацікавлені.
  4. Путін невипадково торкався вуглецевої теми, але РФ хоче розвернути «вуглецеву нейтральність» в інший бік. В умовах потенційних обмежень і конфронтації. РФ говорить, що в них 1/5 частина лісів і що справа не тільки скільки викидів йде в повітря, а скільки ще йде поглинання. При цьому цей ринок оцінюється за різними оцінками експертів приблизно у 50 млрд інвестицій.
  5. Очевидно, що Путін на зустрічі з президентом США буде говорити про вступ України до НАТО, навіть в односторонньому порядку. Для РФ це питання стратегічної стабільності. В Румунії і Польщі розташовані системи протиракетної оборони, що здатні збивати ракети, направлені з РФ та Ірану. Загалом американці завжди говорили, що ці системи встановлені проти Ірану. Україна в такому контексті є важливим елементом безпекової інфраструктури у майбутньому, і тому Путін говорив про час підльоту ракет. Україна, навіть маючи власні ракети, не будучи членом НАТО, і маючи відповідну інфраструктуру може теоретично завдавати ракетний удар по тих об’єктах інфраструктури РФ, які забезпечують «другий ядерний удар» (ядерний удар у відповідь). Тому в стратегічному вимірі Україна є важливою для РФ, і він буде говорити про НАТО, про нерозміщення озброєнь тощо.
  6. Дуже визначальним на сьогодні є офіційні заяви і декларації G7 і президента США, що Росія є стороною конфлікту з Україною. Тут політика РФ щодо невизнання цього статусу заходить у тупик. По цьому питанню навряд США та РФ знайдуть спільну мову.
  7. По Північному потоку-2 важливо санкціонувати не лише компанії, що здійснювали будівництво, а й ті, що будуть робити прокачку цього газу робити понад встановлені/узгоджені ліміти.

Запис розмови доступний за посиланням: https://youtu.be/0lon7QNF43w