"СЕНСС" 7 Серпня, 2021 Коментарів немає
“На окупованих територіях дійсно складно комунікаційно. Продовжується система, за якої немає українських телеканалів, немає можливості всім заходити в інтернет, бо блокуються ресурси і руйнуються всі зв’язки. За це, на мою думку, потрібно боротись у Нормандському форматі.
Україна говорить лише про вибори, формулу Штайнмаєра і так далі. Але поки дійти до формули Штайнмаєра – хоча я взагалі не прихильник її, – дійти до виборів місцевих органів – не державних, не центральних, не народних рад, потрібно, щоб там працювали українські ЗМІ, щоб до них повністю був доступ у населення. Це і є головним предметом, про що потрібно говорити з Байденом, президентом США, з пані Меркель.

Тобто якщо ми говоримо про вибори, на мою думку, мінімум за рік має бути вимога на переговорному процесі про мовлення всіх українських телеканалів, адже це територія України, український ефірний простір. Це потрібно ставити як передумову, щоб нам не говорили: “Давайте не будемо про це говорити, одразу вибори проведемо”. І тоді ми побачимо, чи можемо ми вплинути. Це нескладно робити. Є механізм запровадження тимчасової перехідної адміністрації Організації Об’єднаних Націй. Вводиться як так званий компонент миротворчої місії. Замість ось цих “пушиліних” вона перебирає на себе господарську і повсякденну діяльність, слідкує за тим, щоб відновилося мовлення відповідних каналів. Мінімум рік, а краще і більше.”

Переглянути відеофрагмент: https://www.youtube.com/watch?v=tDkNmM5Wzy8