Адміністратор 16 Березня, 2017 Коментарів немає
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України на своєму сайті  повідомляє про те, що  Уряд Канади готовий підтримати реалізацію Плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затверджений розпорядженням КМУ від 11 січня 2017 р. № 8-р.
Таку позицію озвучили представники Міністерства закордонних справ Канади та Посольства Канади в Україні у ході зустрічі з керівництвом зазначеного Міністерства. Зустріч відбулась  у вівторок 07 березня.
«Ми дуже задоволені, що існує таке Міністерство і у вас є план, який викладає ваші пріоритети і ваші ідеї. Ми б хотіли з’ясувати для себе, яким чином Уряд Канади може надати підтримку Україні», – зазначила Генеральний Директор департаменту з Операцій миру та стабілізації МЗС Канади Ларіса Галадза.
 
Отже, чому ми вважаємо корисною потенційну допомогу Уряду Канади? На нашу думку, згаданий вище План заходів  є  невійськовим методом повернення контролю над територіями, адже він містить ряд напрямків діяльності, серед яких:
–  забезпечення можливості громадян, що проживають на неконтрольованій території, отримувати окремі соціальні послуги на контрольованій території;
–  забезпечення можливості громадян, що проживають на неконтрольованій території, отримувати окремі соціальні послуги від міжнародних гуманітарних організацій;
–  створення сприятливих умов для надання адміністративних послуг громадянам України, які проживають на неконтрольованій території або в населених пунктах, розташованих вздовж лінії зіткнення;
–  забезпечення права громадян, що проживають на неконтрольованій території, на вільний вибір мови споживання інформаційної продукції засобів масової інформації;
–  забезпечення права громадян, які проживають на неконтрольованій території, на вільний доступ до освіти усіх освітніх, освітньо-кваліфікаційних рівнів та ступенів з метою отримання документа про освіту державного зразка.
Нагадаємо, що раніше, ми вже припускали, що шляхом надання вільного доступу до інформації (на противагу антиукраїнській пропаганді РФ), а також участі у економічних та інших соціокультурних відносинах цивільному населенню непідконтрольних територій, можна досягнути ефекту не підтримки ними інтервенційних процесів з боку РФ.