Центр безпекових досліджень “СЕНСС”

15th October 2024

09:00 – 18:00

Пн. - Пт.

вул. Мечникова,

10/2, оф. 25, м. Київ

+380-44-234-14-80

Профіль російсько-українського конфлікту 2023

Профіль російсько-українського конфлікту 2023 (оновлення дослідження 2020 року «Огляд поточної ситуації збройного конфлікту на сході України та контекст окремих його проявів і наслідків»)

Дослідження виконане у межах проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», що реалізується Академією Фольке Бернадотта (АФБ) протягом 2014-2023 років за фінансової підтримки Швеції. Дослідження здійснювалося Центром безпекових досліджень «СЕНСС».

Термін реалізації проекту: серпень 2023 – лютий 2024.

Ukraine-peace-hero-1200-x-675

24 лютого 2022 року збройні сили Російської Федерації розпочали широкомасштабну наступальну операцію проти України і продовжили агресію, розпочату у 2014 році, але її характер і масштаби змінилися. Поряд зі звичними економічними, дипломатичними та інформаційними інструментами, Росія широко застосовує проти України військову силу.

У серпні 2023 – лютому 2024 року команда експертів Центру безпекових досліджень «СЕНСС» переглянула аналітичний звіт «Огляд поточної ситуації збройного конфлікту на сході України та контекст окремих його проявів і наслідків», опублікований СЕНСС у 2020 році. За останні півтора року відбулися численні зміни у відповідь на виклики, що постали перед Україною та її інституціями. Щоб відобразити цей змінений контекст, оновлений аналітичний звіт містить короткий огляд ситуації, мапування зусиль з відновлення та відбудови, а також аналіз контексту, який актуалізує питання, пов’язані з державним управлінням, сектором безпеки, реінтеграцією ветеранів та внутрішньо переміщених осіб, а також питання, пов’язані з сексуальним та ґендерно зумовленим насильством, що пов’язані з конфліктом.

Звіт підготовлено з використанням таких джерел, як: офіційна інформація від державних установ; інформація з інтерв’ю з представниками державних установ та місцевих, національних і міжнародних урядових і неурядових організацій; вторинні дані, зібрані або створені міжнародними установами та іншими стейкхолдерами, зокрема неурядовими організаціями, що користуються високим рівнем довіри, включаючи оцінки, моніторингові звіти та наукові дослідження.

Завдяки використанню інформації з різних джерел та широкого кола стейкхолдерів (як офіційної статистики, так і аналітичних досліджень) вдалося сформувати комплексну картину щодо ситуації, проблем та викликів, пов’язаних з російською агресією проти України, за різними компонентами: відновлення та відбудова, державне управління, сектор безпеки, реінтеграція ветеранів та внутрішньо переміщених осіб, сексуальне та гендерно зумовлене насильство, пов’язане з конфліктом.
Порівняно з документами, раніше опублікованими національними та міжнародними суб’єктами, які зазвичай зосереджуються на одному з вищезазначених компонентів, цей аналіз є унікальним і комплексним.
Тематичний аналіз цих компонентів дозволив розробити ключові висновки та рекомендації, які мають вирішальне значення для оцінки, планування та реалізації заходів, спрямованих на подолання наслідків цієї агресії. Крім того, за кожним компонентом представлено тематичний огляд міжнародної допомоги, наданої Україні партнерами.

Top