4 червня спільно з нашими партнерами Small Arms Survey та Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз провели тренінг «Обіг та володіння зброєю: європейський інтеграційний вимір» для учасників української професійної мережі проєкту.
Цей захід є частиною проєкту «Підтримка України у протидії ризикам розповсюдження стрілецької зброї та легкого озброєння внаслідок агресивної війни Росії», який впроваджується СЕНСС спільно зі Small Arms Survey за фінансової підтримки уряду Німеччини.
Розповідати щось нове і корисне фаховій спільноті – завжди виклик. Проте позитивним моментом таких заходів є рівноцінний обмін досвідом та знаннями, адже у складі нашої професійної мережі – спеціалісти з різних сфер, дотичних до питання обігу зброї. Нам надзвичайно приємно, що у ролі спікерів на заході виступили двоє учасників нашої професійної мережі.
Під час тренінгу обговорювали наступне:
Голова Керівної Ради СЕНСС Вадим Черниш та виконавчий директор СЕНСС Вікторія Вороніна зробили огляд питання обігу зброї в країнах ЄС та Україні, а саме, проаналізували національне законодавство, директиви ЄС, євроінтеграційні вимоги та ініціативи у сфері протидії незаконному обігу зброї.
Учасник професійної мережі проєкту Олександр Коломійцев, провідний науковий співробітник сектору дослідження зброї Інституту судових експертиз ім. засл проф. М. С. Бокаріуса зробив наздвичано фахове порівняння деяких аспектів класифікації зброї за законодавством ЄС та України.
Про міжнародний досвід запровадження державних реєстрів зброї розповіла екперт Small Arms Survey Алін Шабан. А учасниця професійної мережі проєкту Ольга Мердова, завідувачка кафедри адміністративно-правових дисциплін Донецького державного університету внутрішніх справ, зробила дуже детальний огляд роботи Єдиного державного реєстр зброї в Україні, приділивши особливу увагу демонстрації його роботи.
Досвідом Швейцарії у сфері володіння зброєю цивільним населенням поділився Марко Баччіні, програмний менеджер проєкту Small Arms Survey.
Всі учасники тренінгу, які офлайн та дистанційно взяли участь у тренінгу, отримали сертифікати про його проходження.
Надзвичайно вдячні Київському науково-дослідному інституту судових експертиз за сприяння у підготовці та проведенні тренінгу!