"СЕНСС" 10 Жовтня, 2021 Коментарів немає
З серпня ми активно співпрацюємо з громадами, щоб допомагати місцевій владі виявляти та вирішувати ситуації напруження і конфлікти у їхніх містах. Працюємо ми у межах розробленої нами Програми оцінки потенціалу конфліктів. Реалізація такої програми стала можливою завдяки співпраці зі шведсько-українським проектом Академії Фольке Бернадотта “Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні” (за фінансової підтримки Швеції).

Цього року наші активності відбуваються у 5 із 18 міст-партнерів проекту Академії.
За координації команди #СЕНСС члени Робочої групи, створеної у громаді з представників місцевої влади та громадськості, працюватимуть зі спеціальним програмним забезпеченням, яке дасть можливість виявити фактори ризику у громаді та спростить обробку отриманої інформації для підготовки аналітичних документів.
Далі з виявленими проблемами працюватиме потужна команда національних експертів, залучених СЕНСС та Local Self-Government & Rule of Law in Ukraine, яка допоможе вирішити деякі з них.
У вересні ми вже провели тренінги у містах-партнерах у Полтавській, Харківській, Львівській та Дніпропетровській областях.
Експерти СЕНСС – Вадим Черниш та Вікторія Вороніна навчали членів Робочої групи – представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадських організацій – методології виявлення чинників виникнення конфліктів в громаді на основі самооцінки, зокрема:
-знати виміри конфлікту, його значення та вплив на життя громади;
-виявляти ознаки існуючих або імовірних групових конфліктів в своїх громадах на основі самооцінки, прогнозувати каскадний ефект від конфлікту;
-розуміти головні чинники існуючих або імовірних групових конфліктів в своїх громадах на основі самооцінки;
-використовувати перевірочний список як інструмент самооцінки.
Учасники тренінгу закріпили отримані знання на практиці під час розгляду і вирішення реальних кейсів конфліктів та ситуацій напруження, що є найбільш типовими для територіальних громад України. Тренери також ділились досвідом прийняття управлінських рішень та комунікаційних підходів під час роботи з конфліктом на різних рівнях влади та з різними групами/категоріями населення.