"СЕНСС" 20 Лютого, 2020 Коментарів немає

На сайті Мюнхенської конференції з питань безпеки 14 лютого 2020 року з’явилася заява під назвою «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні».
Документ опублікований як “заява керівної групи з євро-атлантичної безпеки” під логотипами Мюнхенської безпекової конференції, Російської ради з міжнародних справ, European Leadership Network, NUCLEAR THREAT INITIATIVE.
Заява має 46 підписантів з таких країн, як Велика Британія, Німеччина, Росія, США, Італії, Туреччини, України, Швеції, Нідерланди, Канада, Франція, Польща. Серед них є політики, колишні високопосадовці, керівники міжнародних організацій, науковці,

Як повідомляють ЗМІ заява розповсюджувалалсь серед учасників конференції. Однак через кілька годин після оприлюднення вона зникла з офіціного сайту Мюнхенської конференції з питань безпеки.

Міжнародні та українські експерти, політики виступили проти запропонованих в заяві кроків. Вадим Черниш у своєму Twitter звернув особливу увагу на загрози виконання політичних заходів, що містяться в заяві. Зокрема мюнхенські “12 кроків” містять посилання на “5 керівних принципів політики ЄС відносно РФ“. Ці 5 керівних принципів у 2016 році прийняли на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС усі країни-члени ЄС. Вони передбачають:

1.Повне виконнання Мінських домовленостей;
2.Зміцнення стійкості ЄС до загроз з боку Росії;
3.Тісніші зв’язки з колишніми країнами СРСР – сусідами РФ;
4.Вибіркова (!) взаємодія із РФ з окремих питань, таких як боротьба з тероризмом;
5.Підтримка контактів безпосередньо між людьми.

“В Мюнхенських”12 кроках”ставиться під сумнів ефективність цих принципів. Комусь дуже кортить змінити їх” – підкреслив Голова Керівної ради СЕНСС Вадим Черниш