"СЕНСС" 7 Лютого, 2020 Коментарів немає

Чи знали ви, що керівник Служби Зовнішної Розвідки РФ Сергій Наришкін “за сумісництвом” голова “Российского исторического общества”? І в цьому статусі він щороку дає прес-конференції.

Він не просто так обіймає таку важливу “громадську посаду” і несе таке велике “громадське навантаження”, тому що історія для Росії – це засіб впливати не лише на своїх громадян, але й на інші країни та їхнє населення.

Зовсім нещодавно він говорив про “великую победу” і важливість святкування 75-річчя перемоги у Другій Світовій Війні, або як вони її називають “Великая Отечественная Война”. Чому? Тому що для РФ важливо зберегти через історію вплив на всю Європу, сприйняття росіян як визволителів, переможців, надійних партнерів. В РФ навіть є федеральна установа – “Россотрудничество”, щоб підтримувати ці ідеї, її представники також займаються підтримкою історичних пам’яток, подій, проведенням тематичних заходів, і в 2020 році вони також будуть активно просувати цей наратив. Обов’язково ідею “великої перемоги” будуть експлуатувати в Україні для розпалювання певних емоцій серед нашого населення.

Цього разу Микола Вересень та Голова Керівної Ради Центру безпекових досліджень “СЕНСС” Вадим Черниш в ефері програми “Вересень+1 говорили саме про це. Щодо іншого – коротко дивіться тут:

6.55 – термінологія. Війна чи збройний конфлікт – як правильно? Війна як тип конфлікту. Методи ведення конфлікту.

8.31 – які загрози несе недостатність комунікації та наявність великої кількості версій подій, які ускладнюють розуміння ситуації. Чому комусь вигідно створювати “складне” розуміння ситуації в Україні та подій, що відбуваються на її територіях?

13.10 – про впливи телеканалів на населення. Як російські телеканали та телеканали, на які вони мають вплив, працюють за розробленими матрицями. Чому неефективна рефлексивна відповідь.

16.59 – в чому різниця: внутрішній чи зовнішній конфлікт? Хто допомагає під час вирішення внутрішнього/зовнішнього конфлікту? Роль економічних санкцій. Коли може бути ситуація, за якої уряди інших країн втрачають можливість застосовувати санкції.

20.36 – баланс сил та створення гнучких союзів в міжнародних відносинах. Які союзи будує РФ для руйнування єдності міжнародної спільноти щодо позиції по Україні. Що краще: керуватись нормами чи бути реалістами? Як відповісти Україні і запровадити систему стримування: досягти балансу сил за рахунок союзів, розвитку новітніх технологій, кібербезпеки.

24.27 – контроль і керування військами на тимчасово окупованих територіях з території Російської Федерації. 

25.58 – чому важливо говорити “Тристороння контактна група”, а не “Мінська контактна група”.

28.07 – про підписання В.Чернишом у 2018 році меморандуму між Україною, Молдовою, Грузією для об’єднання зусиль трьох країн з метою протидії впливам РФ.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.