Продовжуємо знайомити з роботами переможців конкурсу журналістських матеріалів, проведеному за підтримки СЕНСС редакцією газети Черкаський край спільно з Черкаською обласною організацією НСЖУ.
На конкурс надійшли оригінальні статті, сюжети, репортажі, програми та інші медійні матеріали. Журі конкурсу, до якого входили представники СЕНСС, пресслужби ГУНП України в Черкаській області, обласної організації спілки журналістів, визначило переможців.
Однією із найкращих робіт визнано матеріал під назвою «Легалізація вогнепальної зброї на Черкащині: які переваги та ризики» журналіста інтернет-видання ЗМІ.ck.ua Романа Назаренка.
«Володіння зброєю в Україні є предметом жвавої дискусії, оскільки стосується як прав особистої безпеки, так і громадського порядку в суспільстві. Війна додала аргументів як прихильникам, так і противникам володіння зброї: на думку одних, уміння людей користуватися вогнепальною зброєю може допомогти відсічі ворога, на думку інших, масове поширення зброї додасть небезпеки в усі сфери життя суспільства». Так починає журналіст свій матеріал і далі розмірковує над позитивними і негативними аспектами володіння зброєю.
Автор під час підготовки матеріалу провів грунтовний збір даних, вивчивши багато різних джерел інформації. Це й інтерв’ю для ЗМІ вищих посадовців, і дослідження міжнародних експертів на цю тематику, й інформація, отримана журналістом під час участі у тематичному семінарі «Протидія ризикам розповсюдження незаконної зброї: медійний аспект», спільно організованому редакцією газети «Черкаський край» та Черкаською обласною організацією НСЖУ у партнерстві з СЕНСС.
Дослідивши всі джерела, автор констатує, що кількість зброї в руках населення неухильно зростає. Зокрема, він посилається на слова міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, який в одному зі своїх інтерв’ю заявив, що в Україні після війни буде до 3 млн одиниць незареєстрованої зброї. Також автор посилається на дослідження, проведені Small Arms Survey, які свідчать про те, що відбулися значні зміни в кількості людей, які тепер носять зброю для самооборони. Цей показник із 2011 року до літа 2023 року зріс більш ніж утричі.
Крім того, журналіст розглянув деякі проєкти законодавчих актів, зокрема «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» та «Про право на цивільну вогнепальну зброю».
Серед переваг володіння зброєю автор називає особисту безпеку громадян. Можливість мати засіб самозахисту може відчутно зменшити ризик стати жертвою злочину. Крім того, володіння зброєю може допомагати у відстоюванні національних інтересів. Україна, перебуваючи в умовах воєнного конфлікту на сході країни, має реальну потребу в мобілізації суспільства для захисту своєї територіальної цілісності.
Далі автор матеріалу говорить про ризики, які несе в собі володіння зброєю. «Володіння зброєю також несе серйозні ризики. Важливо враховувати можливість її потрапляння в руки злочинців або терористів. Одна з найперших загроз — підвищення рівня насильства в суспільстві», – зазначає він.
З повним тектом статті Романа Назаренка можна ознайомитися за посиланням:
https://zmi.ck.ua/sotsium/