"СЕНСС" 26 Жовтня, 2022 Коментарів немає

Голова Керівної ради СЕНСС Вадим Черниш в ефірі ТК “Прямий” пояснив які дії можуть бути здійснені владою для захисту ядерних об’єктів України, як поєднати цивільний і військовий компоненти, щоб мінімізувати для населення наслідки ударів по інфраструктурним об’єктам, які типи об’єктів інфраструктури можуть бути обрані РФ в подальшому.

Вадим Черниш також вказав на дії по стримуванню росії з боку західних країн:

“Щоб російська правляча еліта боялась ризикувати всіма своїми статками і звичним розкішним життям, якщо застосує ядерну зброю проти України, вона повинна чітко усвідомити, що буде відповідь. І ця відповідь буде не від України, а від Заходу. Поки вони до кінця не зрозуміють, що така відповідь може бути руйнівною, вони до будуть максимально піднімати «планку». При цьому попередження від західних країн можуть надходити і по закритих каналах, і відповідь може бути і неядерного характеру.

Яка це може бути відповідь? Наприклад, існує теорія «раптового неядерного удару». Так, неядерні засоби доставки серйозних вибухових речовин («мама всіх бомб» – найпотужніша неядерна бомба, найбільша авіабомба з системою супутникового наведення), їх розташування і американські технології такі, що вони можуть знищити стартові площадки управління ракетами неядерною зброєю дуже швидко. У росіян такої можливості немає – ні технічної, ні географічної. Цей елемент стримування також є істотним і має враховуватися росіянами. От зараз американці продемонстрували поблизу Ірану вперше за десятки років свій атомний ракетоносець, зробили фото і він знову занурився. Тому іде гра, про яку ми не до кінця знаємо: є частина публічна і непублічна. І я думаю, що все, що ми бачимо назовні – це спроби Росії звести до мінімуму ризики тієї ескалації, яку вони вже не можуть чи невдовзі не зможуть контролювати.”

Дивіться повне інтерв’ю https://fb.watch/gppU2ibod-/