"СЕНСС" 23 Липня, 2023 Коментарів немає

За даними Росатома приблизно 20 млрд $ склала виручка компанії у 2022 році і 140 млрд $ складає пакет іноземних замовлень корпорації з 2021 року. Про це йде мова у новому дослідженні СЕНСС “Роль Росатома у просуванні російського порядку денного у світі”.

Під час презентації дослідження Виконавчий директор СЕНСС Вікторія Вороніна розповіла, що на сьогодні Росатом – уповноважений орган управління використанням атомної енергії РФ, він дозволяє генерувати доходи як від російських суб’єктів, так від компаній і урядів по всьому світу.

За даними, які розміщені на сайті Росатома, приблизно 20 млрд $ склала виручка компанії у 2022 році і 140 млрд $ складає пакет іноземних замовлень корпорації з 2021 року. Дані за 2022 рік не оприлюднені, станом на 2021 – 140 млрд $ – законтрактована сума, яку отримає Росатом.

На сьогоднішній день на стадії будівництва знаходиться 33 реактори у 10 країнах світу, які будує компанія Росатом або інші, створені нею дочірні компанії. Тобто, компанія надає фінансовий прибуток для РФ, а також залишається інструментом політичного впливу і залучається до виконання політичних планів, які можуть носити дестабілізаційний, а іноді й злочинний характер. Для нас будуть близькими приклади з України, що стосуються окупованого Криму, коли компанія зі сфери управління Росатома, яка називається “Дедал”, будувала так би мовити паркан між окупованим Кримом та рештою частини України. Також був кейс, коли захоплювали Запорізьку атомну електростанцію, на неї приїздило керівництво Росатома, був нелегітимний указ Путіна про те, щоб ЗАЕС була передана в управління Росатома і, власне, з працівниками цього підприємства були підписані відповідні контракти.

Які ще можливості для Росії дає Росатом? По-перше, це вепонізація ядерної енергетики, тобто використання об’єктів так званого мирного атома в своїх злочинних цілях – це постійні погрози як в контексті України підірвати ЗАЕС. Сьогодні ми спостерігаємо це в Україні, а що може бути в майбутньому, враховуючи де і як по світу Росатом будує АЕС? Це є великою загрозою для міжнародної безпеки.

Отримати повний текст звіту можна, заповнивши форму.