"СЕНСС" 18 Серпня, 2023 Коментарів немає

Як працюють три російські розвідувальні служби у сфері зовнішньої розвідувальної діяльності? Чи різняться їхні повноваження? Кому вигідна «розмитість» їхньої компетенції та сфер діяльності. Цьому присвячена дослідницька стаття голови СЕНСС Вадима Черниша в профільному науковому журналі International Journal of Intelligence and CounterIntelligence.

Автор проводить ґрунтовний аналіз відкритих джерел, наукової літератури та архівів щодо діяльності трьох російських спецслужб у питаннях зовнішньої розвідки: Служби зовнішньої розвідки, Головного управління Генштабу Збройних Сил (ГРУ) і П’ятої служби ФСБ. В статті розглядається, в який мірі їх ролі чітко окреслені з юридичної точки зору, і робиться висновок про те, що ці ролі значною мірою перетинаються. Така «розмитість» в діяльності російських розвідувальних органів — показник бюрократичної концентрації та посилення влади.

Стаття Вадима Черниша «The “Blurriness” of Boundaries between Activity Spheres of Intelligence Agencies as an Amplifier of Power in Russia» доступна за посиланням: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/08850607.2023.2230521?scroll=top&needAccess=true&role=tab
Науковці та експерти, які бажають ознайомитись з повним текстом статті, можуть написати на пошту data@censs.org для його отримання.

Довідково: Журнал International Journal of Intelligence and CounterIntelligence є впливовим західним фаховим журналом, що входить до бази Scopus та Web of Science та видається Taylor & Francis. У журналі публікуються статті, присвячені широкому колу питань національної безпеки. Цільова аудиторія журналу – спеціалісти з розвідки та національної безпеки, урядовці, бізнесмени, військові, науковці, які займаються вивченням зовнішньої політики та розвідки, представники ЗМІ, які висвітлюють зазначені тематики, та зацікавлених представників громадськості.