"СЕНСС" 1 Липня, 2024 Коментарів немає

У продовження серії публікації про кращі роботи з конкурсу журналістських матеріалів, проведеному за підтримки СЕНСС редакцією газети Черкаський край спільно з Черкаською обласною організацією НСЖУ у партнерстві з СЕНСС, познайомимо вас ще з однією з переможиць.

Нею є Валентина Душок, заступниця голови обласної організації НСЖУ, генеральна директорка ТРК «Ільдана» із сюжетом про те, як протидіяти незаконному обігу зброї.

«Не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які частішають під час повномасштабної війни. Як спільно протидіяти ризикам розповсюдження незаконної зброї, з’ясовували представники медіа і національної поліції на семінарі в редакції «Черкаського краю», – так починається її сюжет.

Далі авторка сюжету спілкується з учасниками семінару, цитує їх, а також наводить певну статистику, яка свідчить про те, що кількість випадків незаконного володіння зброєю неухильно росте:

«Лише за три місяці поточного року в Черкаській області зареєстровано 86 проваджень щодо незаконного володіння зброєю, а це на 20 випадків більше, ніж в аналогічний період минулого року», – розповідає авторка.

Як ми вже писали раніше, у поточному році СЕНСС підтримує кілька проєктів, тематикою яких є запобігання незаконному обігу зброї. Цей семінар, а також конкурс журналістських матеріалів є одним із таких проєктів. Про це під час заходу говорив Сергій Злакоман, член керівної ради «СЕНСС», голова ГО «СЕНСС Академія»:

«На сьогоднішній день, особливо в контексті широкомасштабної агресії російської федерації, це є надзвичайно актуальним питанням. І сьогоднішній захід не є чимось окремим чи одиничним. Він є частиною великого проєкту зі створення мережі експертів на території всієї України стосовно всіх безпекових аспектів розповсюдження, незаконного поводження зі зброєю. Але сьогодні це був медійний компонент, який є дуже важливим, щоб донести до людей ті небезпеки, які має в собі неконтрольована зброя», – підкреслив він.

Представники ГУ Національної поліції в Черкаській області розповіли про шляхи потрапляння незаконної зброї та методи її виявлення. Вони зазначили, що зазвичай зброя з зони бойових дій завозиться або для самозахисту, або з метою продажу, або як сувенір.

Також у сюжеті йдеться про єдиний реєстр зброї, кабінет власника зброї та інші сучасні методи контролю за зброєю.

Хоча це й непроста тема, про неї варто говорити. Зацікавлені у цьому і журналісти, і поліціянти. Зокрема, про це потрібно писати правильно. Саме цьому і навчали журналістів під час зазначеного заходу.

Сюжет можна переглянути за посиланням:

https://ildana.tv/post/yak-protidiyati-nezakonnomu-obigu-zbroji-obgovorili-na-seminari-v-cherkasah-video