У поточному році #СЕНСС підтримує кілька проєктів, тематикою яких є запобігання незаконному обігу зброї.
Один із таких проєктів реалізується на Черкащині разом з нашими регіональними партнерами – редакцією газети Черкаський Край та Черкаська обласна організація НСЖУ
У рамках цієї партнерської ініціативи для медійників Черкащини ми організували семінар «Протидія ризикам розповсюдження незаконної зброї: медійний аспект», а згодом запропонували журналістам взяти участь у конкурсі матеріалів на цю тематику.
На конкурс надійшли оригінальні статті, сюжети, репортажі, програми та інші медійні матеріали. Журі конкурсу, до якого входили представники СЕНСС, пресслужби ГУНП України в Черкаській області, обласної організації спілки журналістів, визначило переможців. Серед них – робота Лариси Соколовської, журналістки обласної газети «Черкаський край». Її матеріал «Професійний переговорник: є в поліції така служба» визнано одним із найкращих.
Герой матеріалу – Павло Селянко, професійний переговорник, старший психолог із особливих доручень відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення головного управління Національної поліції в Черкаській області, підполковник поліції. У ситуаціях, на які виїжджає, він повинен зупинити агресивну чи зневірену людину, поки вона не наробила біди. У тому числі це стосується людей, які погрожують собі та іншим зброєю.
У розмові з журналісткою Павло розповідає про виклики, які принесла війна. Він зазначає, що зараз частіше треба вести переговори, коли в неврівноваженої людини в руках зброя, яка потрапляє у тилові регіони з районів бойових дій. Причому часто потрапляє не так для кримінальних замислів, як для самозахисту, на згадку, в колекцію, а то й просто «хай буде».
У матеріалі Павло Дерев’янко розповідає про різні аспекти своєї роботи, про випадки зі своєї практики, а також ділиться порадами про те, як себе поводити, коли тобі погрожують зброєю:
«Головне — не панікувати. Якщо сусід випив чи просто розлютився, йому на думку спала якась образа і погрожує розправою, то ним володіє негатив: страх, злість, гнів. А треба емоції виключити та включити його логіку. Можна уникнути спілкування — і це не найгірший варіант. Якщо ж із ним говорити, то не можна ескалувати конфлікт. Не лаятися, не погрожувати, а певним чином погоджуватися: «Я бачу, як тобі погано, ти відчуваєш несправедливість. Я теж вважаю, що це питання треба вирішити». Людина в афекті, в неї все трясеться, для неї це як останній шанс, за будь-яку ціну — то не випробовуй. Життя набагато цінніше за межу городу, за гроші на касі в магазині, за сумку з телефоном на вулиці. Людина знає, що це несправедливо, але життя — дорожче. Звісно, якщо ти не претендуєш на нагороду за героїзм», – розповів Павло.
Повний текст матеріалу Лариси Соколовської можна знайти за посиланням:
Фото: Національна поліція України