"СЕНСС" 9 Червня, 2020 Коментарів немає

Ексміністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, голова Керівної Ради Центру “СЕНСС” Вадим Черниш в ефірі телеканалу «Прямий» пояснив, чому США відмовились розсекречувати і надавати супутникові дані про запуск ракети по літаку MH17.

“Це так званий raw inteligence, тобто це сира інформація, яка дає можливість, в тому числі і для Росії, зрозуміти методи збору інформації, методи відстежування, моделювання і т.д. Щоб не розкрити ці технічні можливості і потім їх використовувати, американці роблять такий відступ. Тобто дають більш коротку інформацію з описом подій та певною технічною інформацією, яка не дасть можливості розкрити методи її джерела”, – сказав Черниш.

Він також додав, що Російська Федерація буде створювати і в подальшому багато шуму з альтернативними версіями, насамперед на заході, для того щоб не просто переломити хід процесу, а створити багато правдоподібних версій, щоб посіяти сумнів в справедливості будь-якого рішення, яке б там не було.

Також, на думку Вадима Черниша, Україна мала б розпочати свій національний процес розслідування цієї авіакатастрофи.

“Україна б виграла, якби теж почала свій національний процес розслідування загибелі людей через цю катастрофу. Так само з потужними методами, зі свідками. Національне розслідування також має бути. Тут питання в тому, що весь світ дивиться. Якщо б ми зайняли лідерство, це б дало нам можливість впливати на громадську думку щодо російської агресії загалом”, – вважає експерт.

Щодо заяв про передання до Гааги «флешок» з інтерв’ю з особами, причетними до окупації Криму та частини Донбасу, Вадим Черниш висловив сумнів щодо цінності отриманої від них інформації.

«Мені здається тут треба бути дуже обережним, а не ловити хайп на таких процесах. Ми не говоримо про цензуру чи про переслідування журналістів, але говоримо про саморегулювання. Тобто має бути створена така система в окремому ЗМІ, щоб його не використовували терористи в своїх цілях. Щодо історій з “флешками”, то на мою думку, по-перше, це не так вже й цінно, по-друге, це своєрідна глорифікація», – сказав Вадим Черниш.

Також відповідаючи на питання щодо місцевих виборів на тимчасово окупованій частині Донецької і Луганської областей та прогнозованих строків їх проведення, колишній міністр зазначив: «Місцеві вибори на окупованих територіях восени політично і юридично неможливі. Наприклад, одна з умов виборів – це партійність. А від яких партій будуть кандидати в ОРДЛО? Ми також не знаємо чи є там доступ для ЗМІ? Виборча інфраструктура в ОРДЛО не створена фактично. І взагалі лише для організації цих процесів треба не менше одного року.»