"СЕНСС" 7 Грудня, 2023 Коментарів немає

На початку листопада 2023 у Мадриді (Іспанія) відбувся міжнародний семінар «Запобігання торгівлі вогнепальною зброєю, зокрема PMF (Private Made Firearms), виготовлення зброї з використанням 3D-друку». Семінар організовано в межах головування Іспанії в Раді ЄС Цивільною Гвардією Іспанії та діяльності платформи EMPACT Firearms за підтримки Європолу. За сприяння Small Arms Survey та Центру безпекових досліджень «СЕНСС» у цьому семінарі взяв участь Ігор Чалюк, судовий експерт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Київський НДІСЕ – установа, яка долучена до нашої професійної мережі Проєкту «Підтримка України у протидії ризикам розповсюдження стрілецької зброї та легкого озброєння внаслідок агресивної війни Росії» і бере в ньому активну участь.

Після свого повернення Ігор Чалюк підготував та провів вебінар для інших учасників професійної мережі, під час якого поділився отриманою інформацією та враженнями від семінару в Мадриді. Зокрема, розповів про типи 3D-принтерів та технологій, програмне забезпечення для 3D-друку, друковану на 3D-принтерах зброю та окремі її деталі, а також про види, обсяг і масштаби виробництв. Учасники дізналися про досвід інших країна та обговорили основні проблемні питання, які пов’язані із незаконним обігом зброї, створеної за допомогою 3D-принтингу: законодавче врегулювання, виготовлення, облік, відстеження, наслідки від використання. Тема є цікавою для українських фахівців, тому навколо неї виникла жвава дискусія. Учасники професійної мережі зазначили, що інформація, отримана під час заходу, була корисною для них, і висловили зацікавленість участі у майбутніх подібних заходах.

Про професійну мережу проєкту:

Професійна мережа проєкту складається із науковців, журналістів, судових експертів, представників громадських організацій, які спеціалізуються на питаннях дослідження зброї та безпеки у громадах. Мережа слугуватиме механізмом підвищення потенціалу її учасників та стане платформою для обміну досвідом та поширення знань відповідно до цілей українського проєкту зі стрілецької зброї та легкого озброєння.

Проект впроваджується The Small Arms Survey (Switzerland) та Центром безпекових досліджень «СЕНСС» (Україна) за фінансової підтримки Уряду Німеччини.