Ситуація із захопленням заручників у Луцьку показала, що навіть особа з психічними відхиленнями може мати в Україні доступ до зброї, що є великим ризиком для нашої держави. Про це виконавчий директор центру CENSS Вікторія Вороніна сказала 22 липня в ефірі телекала “Прямий!
Також Вікторія Вороніна зазначила про велику кільксть злочинів в Україні, пов’язних з незаконним обігом зброї. Зокрема 2019 році було обліковано 6204 кримінальних проваджень, відкритих за статею 263 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. За перше півріччя 2020 року кількість таких кримінальних правопорушень вже склала 3519.
Виконавчий директор також зазначила, що Центром проводиться щомісячний моніторинг публічних повідомлень щодо незаконного використання та/або обігу зброї, і наразі проаналізовано 841 повідомлення за січень-червень 2020 року. Так, у кожному 6 випадку незаконного використання зброї особи зазнають поранення, а у кожному 11 випадку має місце смерть людини. Найчастіше страждають сусіди або знайомі, а також прості перехожі. Фігурантами злочинів у 10% випадків стають раніше судимі особи, а 17% правопорушень зі зброєю скоюються групами осіб.