"СЕНСС" 18 Лютого, 2022 Коментарів немає
“Одна з концепцій ескалації, що відома ще з часів американо-радянського протистояння, складалася з 49 пунктів, останніми з яких були про ядерну тріаду. Російська влада використовує тепер цю поганеньку копію радянської гри, щоб тиснути на партнерів.” – таку думку висловив Вадим Черниш в ефірі телеканалу Прямий у підсумковій програмі Юлії Литвиненко.

Голова Керівної ради СЕНСС пояснив, що ескалація – це складна гра, хоча багато хто думає, що вона відбувається просто так – дії вигадуються так би мовити “по ходу”. Однак вся логіка ескалації Кремлем була спланована. Зараз все виглядає так, що Україна діє, реагуючи у відповідь на дії Росії, фактично “грає другим номером”.
Експерт також додав: “Якщо подивитись на дії Держдуми РФ по визнанню ОРДЛО, то це не було несподіванкою: проект рішення завчасно був зареєстрований і внесений на сайт компартією, більше того подавався альтернативний проект Єдиною Росією. Також було зрозуміло, що РФ ініціює засідання Ради Безпеки ООН, як вона щороку робить до річниці Мінських домовленостей, нібито хвилюючись за населення Донбасу. Так само зрозуміло, що завтра Путін залізе в бункер і РФ буде пускати балістичні і крилаті ракети. Всі ці дії знаходяться в логіці ескалації і їхня мета – підняття градусу напруги”.
Вадим Черниш порадив, що в такій ситуації Україні треба будувати стійкість і згуртованість на 2 рівнях: в середині країни – це суспільна стійкість, стійкість інституцій і критичної інфраструктури; зовні – єдність із партнерами – країнами, що хочуть нам допомогти. “Це важливо, оскільки Росія використовує навіть маленькі “тріщинки” у відносинах з партнерами, всередині суспільства: щойно вони з’являються – далі обов’язково буде російський вплив”. – зазначив ексміністр.
Повний запис програми дивіться за посиланням