"СЕНСС" 1 Травня, 2024 Коментарів немає
Ділимось з Вами напрацюваннями з конференції «Інклюзивне відновлення та відбудова», що відбулась у квітні і співорганізатором якої виступив СЕНСС. Метою заходу було створення конкретних ідей та рекомендацій щодо інклюзивного відновлення та реконструкції в Україні.

Виконавчий директор СЕНСС представила огляд діючої на сьогодні структури координації відновлення в Україні на різних рівнях та рекомендації щодо її вдосконалення. Рекомендації були доповнені під час відпрацювання їх в групах:
Загалом впродовж двох днів організації-ініціатори презентували та обговорювали з представниками неурядових організацій, громад, міжнародних партнерів, органів виконавчої влади свої напрацювання на теми інклюзивного відновлення та відбудови, зокрема: соціальна згуртованість та людиноцентричне перехідне правосуддя, діджиталізація та інклюзивне врядування, судові системи в умовах війни, гендерна чутливість, багаторівнева координація стейкхолдерів на різних рівнях.
Участь у події в Києві взяли експерти з різних куточків України, які працюють у сфері розвитку громадянського суспільства та займаються тематикою відновлення/реконструкції на місцевому та національному рівнях.
У процесі фасилітованих дискусій дослідження та пропозиції були пропрацьовані у робочих групах, у складі яких були представники міжнародних організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства.
У конференції також взяли участь незалежні іноземні експерти на чолі зі старшим радником з питань медіації Академії Фольке Бернадотта Елдріджем Адольфо та профессорами Марком Мюллером і Брайаном Браваті, які поділилися з українськими учасниками своїми спостереженнями та порадами на основі міжнародного та українського досвіду.
Нагадаємо, що ця конференція – це перша з трьох подій ініціативи “Інклюзивне відновлення та відбудова”, організованої за підтримки шведської урядової організації Академія Фольке Бернадотта. Наступна подія – конференція у Берліні (червень 2024) стане продовженням циклу та залучать українців, що покинули країну з початком повномасштабного вторгнення, до доопрацювання матеріалів з відновлення.
Співорганізатори конференції: Фонд Східна Європа, Ukrainian Community of Dialogue Practitioners, Center for Security Studies CENSS, Fama – Custom Research Agency, Всеукраїнська Асоціація Жінок – Суддів, Громадянський центр правових ініціатив.
Більше інформації на сторінці ініціативи