"СЕНСС" 5 Березня, 2024 Коментарів немає
Виконавчий директор СЕНСС Вікторія Вороніна бере участь у 9-му Європейському Конгресі органів місцевого самоврядування, що днями проводиться у Польщі у місті Міколайки. Спікерами та учасникам Конгресу є 2000+ посадовців, бізнесменів та експертів з десятків країн світу.

На думку Вікторії Вороніної, важливо і корисно говорити про нашу боротьбу і досвід на всіх майданчиках. Цей майданчик в Польщі має надзвичайне представництво політиків, представників органів місцевого самоврядування, бізнесу, експертів, радників з країн ЄС і НАТО. Тому донести позицію України тут дуже важливо. Серед спікерів – десятки українців: голови громад, керівники громадських організацій. Не зважаючи на страйки і ситуацію на кордоні, відношення до українців на Європейському конгресі органів місцевого самоврядування партнерське і поважне. ЄС та країни заходу розуміють виклики і складнощі, які їм і нам треба спільно долати, чують українців і готові співпрацювати, вивчати наш досвід, разом вчитися протистояти глобальним загрозам.
Панель, у якій безпосередньо братиме участь Вікторія Вороніна стосуватиметься питання свідомої побудови безпеки в Європі. Адже наразі Європа стикається з викликами з точки зору внутрішньої та зовнішньої безпеки: повномасштабне вторгнення Росії в Україну, потік мігрантів через Середземне море, внутрішня поляризація суспільств та непорозуміння на релігійному ґрунті. Ці події показують крихкість порядку та безпеки, частиною яких ми є. Тож які кроки необхідно зробити для забезпечення довгострокової безпеки Європи та її жителів?
Європейський конгрес органів місцевого самоврядування є майданчиком для обміну думками та місцем зустрічі керівників органів місцевого самоврядування, представників регіональних еліт, державних адміністрацій, громадських організацій та бізнесу.
Дискусії під час Конгресу охоплюють проблеми сучасного містобудування, механізми розвитку міст і регіонів, інвестиційне фінансування, міське управління, захист навколишнього середовища, політику охорони здоров’я та діяльність органів місцевого самоврядування в нових реаліях. Ряд дискусій на Конгресі стосуються питань безпеки та міжнародних відносин. Україна займає одне з найважливіших місць практично у всіх дискусіях.
Дякуємо Forum Ekonomiczne / Economic Forum за долучення до такого важливого заходу та можливість розказати про Україну, її досвід у протистоянні з агресором та поділитися уроками, корисними для Європи.