Центр безпекових досліджень “СЕНСС”

10th December 2024

09:00 – 18:00

Пн. - Пт.

вул. Мечникова,

10/2, оф. 25, м. Київ

+380-44-234-14-80

Інклюзивне відновлення та відбудова в Україні

Інклюзивне відновлення та відбудова в Україні

Проект реалізується у партнерстві з Академією Фольке Бернадотта (АФБ) за фінансової підтримки Швеції.

Термін реалізації: cічень 2024 – червень 2024 року.

435696088_122103514442270219_7282854769743424381_n
Інклюзивність – це необхідна умова для побудови сталого і довготривалого миру. Інклюзивне відновлення та відбудова – це забезпечення інклюзивних, гендерно рівних і прозорих процесів під час планування, реалізації та моніторингу відповідних зусиль, з урахуванням перспектив і потреб різних груп і регіонів. Таке бачення відновлення та відбудови України стало основоположним для проекту «Інклюзивне відновлення та відбудова в Україні».
Робота в рамках цього проекту складалась з декількох етапів:
1. СЕНСС виступив співорганізатором конференції «Інклюзивне відновлення та відбудова», що відбулась 10-11 квітня 2024 року у Києві. Метою конференції стало створення конкретних ідей, рекомендацій та наступних кроків щодо інклюзивного відновлення та відбудови в Україні. Серед тем, що були обговорені на конференції: інклюзивне врядування та діджиталізація, судові системи в умовах війни, гендерна чутливість, інтеграція ветеранів, соціальна згуртованість як основа інклюзивного відновлення, людиноцентричне перехідне правосуддя та багаторівнева координація стейкхолдерів. Виконавчий директор Вікторія Вороніна представила учасникам конференції огляд координації відновлення в Україні на всіх рівнях. В рамках роботи конференції були запропоновані підходи та рішення щодо побудови сталої та багаторівневої координації відновлення та відбудови за принципами “достатнього залучення” та “зробити краще, ніж було”.
2. Конференція “Інклюзивне відновлення та реконструкція в Україні” (“Inclusive Recovery and Reconstruction in Ukraine”), що відбулась 10 червня 2024 року в Берліні як супутній захід щорічної Української конференції з відновлення (Ukrainian Recovery Conference). СЕНСС виступив співорганізатором цієї конференції. Під час неї були обговорені питання важливості людського капіталу та соціального відновлення. Також виконавчий директор СЕНСС розповіла, як сьогодні відбувається координація міжнародної допомоги, що надається Україні. 
3. Зустрічі з представниками Європарламенту і Єврокомісії у Брюселі. На них обговорювали надану Україні Програму фінансової підтримки від ЄС на 50 мільярдів євро на 2024-2027 роки, яка буде спрямована на фінансування державного бюджету, стимулювання інвестицій, а також технічну підтримку в реалізації програми.
На зустрічах з різними Директоратами Вікторія Вороніна розповідала про:
  • необхідність забезпечення сталості координації і наступності в процесі відновлення України;
  • кращі практики реалізації проектів в Україні;
  • механізми прозорого використання та рівного доступу до ресурсів;
  • важливість розбудови спроможностей органів влади як національного, так і місцевого рівнів;
  • доцільність вивчення успішного досвіду громад, які вже показали ефективність у процесі відновлення або мали такий досвід у 2014-2021 роках;
  • необхідність створення умов для розвитку бізнесу у цей складний для України період.
Більш детально з інформацією про заходи, реалізовані в рамках проекту, можна ознайомитись за посиланнями:
Top