Центр безпекових досліджень “СЕНСС”

28th October 2024

09:00 – 18:00

Пн. - Пт.

вул. Мечникова,

10/2, оф. 25, м. Київ

+380-44-234-14-80

Підтримка України у протидії ризикам розповсюдження стрілецької зброї та легкого озброєння внаслідок агресивної війни Росії

Підтримка України у протидії ризикам розповсюдження стрілецької зброї та легкого озброєння внаслідок агресивної війни Росії

Партнер проекту: The Small Arms Survey (the Graduate Institute of International and Development Studies in Geneva, Switzerland).

Донор проекту: Уряд Німеччини.

Термін реалізації проекту: липень 2023 – грудень 2025 р.

header1

Контекст

З лютого 2022 року в Україні безперервно триває війна, яка супроводжується постійними повідомленнями про невибіркове насильство проти цивільного населення. Після закінчення війни Україні доведеться не лише відновлювати інфраструктуру та переселяти мільйони переміщених осіб, але й збирати та утилізовувати величезну кількість зброї та боєприпасів, втрачених і залишених військовими, а також накопичених цивільним населенням за час війни.

Цей проект спрямований на підтримку України та регіону у прогнозуванні, протидії та вирішенні цих викликів шляхом заповнення прогалин у критично важливих знаннях, співпраці та спроможностях.

Small Arms Survey реалізовуватиме цей проект спільно з Центром безпекових досліджень «СЕНСС» у тісній співпраці з іншими дослідниками та практикуючими фахівцями, які займаються моніторингом та контролем над озброєнням в Україні.

Завдання

Загальна мета проекту полягає у зменшенні ризиків незаконних потоків зброї та боєприпасів в Україну, на її території та з країни, тим самим сприяючи досягненню довгострокових цілей миру та безпеки в Україні та Європі.

Проект визначив два основні завдання:

  1. Політичні діячі, практикуючі фахівці та громадськість отримують користь від збільшення доступності своєчасних, актуальних і якісних доказів та досліджень щодо поточних і потенційних майбутніх загроз, пов’язаних із розповсюдженням незаконної стрілецької зброї та легкого озброєння, як в межах Україні, так і на міжнародному рівні.
  2. СЕНСС та зростаюча кількість українських практикуючих фахівців і дослідників мають інклюзивну мережу та можливість обміну досвідом із відповідними міжнародними практикуючими фахівцями та політичними експертами.

Діяльність та результати:

Завдання 1

  • Створення інформаційної панелі проекту та функціонуючої мережі для консультування проекту та забезпечення зворотного зв’язку щодо інформаційних продуктів.
  • Підготовка чотирьох онлайн-звітів щодо сприйняття громадськістю питання розповсюдження зброї та пов’язаних із цим загроз безпеці.
  • Ведення оновленого базового набору даних про нелегальну стрілецьку зброю і легке озброєння в Україні та підготовка моніторингових звітів щодо такої зброї та боєприпасів.
  • Публікація консолідованого звіту про розповсюдження стрілецької зброї, легкого озброєння та боєприпасів в Україну, на її території та з країни.

Завдання 2

  • СЕНСС та зростаюча інклюзивна мережа українських практикуючих фахівців, науковців та неурядових організацій, що працюють у сфері безпеки, беруть участь у циклі обміну знаннями та у тренінгах з міжнародними експертами з метою сприяння обміну досвідом та навчанню щодо розповсюдження стрілецької зброї.

Контактні особи проекту:

Вікторія Вороніна – керівник проекту від СЕНСС (095 567 66 83)
Антоніна Домікан – адміністративний менеджер (097 453 95 40)

Детальніше про заходи, що відбулись в рамках проекту:

Установча зустріч учасників професійної мережі проекту (29 вересня 2023 року)

Вебінар щодо загроз поширення нелегальної зброї, виговленої шляхом 3D- принтингу (6 грудня 2023 року)

Робоча зустріч учасників проекту (12-13 грудня 2023 року)

Презентація проектів-переможців мікрогрантової програми 

Top